Vaše knižní biblioterapeutické tipy

26. srpna 2009 v 21:50 | Knihovnice |  Biblioterapie
Tento příspěvek bude věnován Vašim knižním tipům, které jste nám doporučili do biblioterapeutického koutku, který se v knihovně už nějakou tu dobu klube . Pro připomenutí - seznam vybraných knih si můžete prohlédnout zde.

A které tituly by mohly seznam a naši nabídku ještě obohatit?

První čtyři tituly byly uveřejněny na Světový den knihy a na další se podíváme hned teď :

Hovory s Bohem (1. - 3. díl) : Neale Donald Walsch

 • naučná
Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky - otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota...Přátelství s Bohem : Neale Donald Walsch

 • naučná

Kniha zaznamenávající rozhovor autora s Bohem: chcete-li navázat vztah s jiným člověkem, začněte s ním rozhovor, je-li úspěšný, začněte budovat přátelství, je-li úspěšné, máte pocit duchovního splynutí s daným člověkem, který se tak stává vaším přítelem.

Dave Barry si na to musí sednout! : Dave Barry

 • beletrie
Kniha je opět sbírkou fejetonů, v nichž se autor zabývá, znovu se svým charakteristickým humorem, různými událostmi a jevy - soutěží "Chcete být milionářem", Batmanem, Internetem, ale i hlídacími psy, životem vysokoškoláků, porody, domácími kutily, zabíjením pavouků na přání manželky, opalováním "nahoře bez" a jinými zajímavými tématy. Je to již pátá Barryho kniha na českém trhu, protože autorův humor je čtenáři stále více vyhledáván.

Muž, který sázel stromy: Jean Giono

 • beletrie
Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé.

Malý princ : Antoine de Saint-Exupéry

 • beletrieNení pohádka jako pohádka a není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden - kouzelná bytost, která přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů. V africké poušti se s Malým princem setkává opuštěný letec, autor našeho příběhu. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi.

Doktorka z domu trubačů : Ilona Dvorská

 • beletrie
Literární zpracování životního příběhu české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, která se ve dvacátých letech tohoto století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Literárním zpracováním osudů této lékařky připomněla a přiblížila Ilona Borská osobnost výjimečné ženy, jež se celým svým životem, pohledem na svět a nezměrným odhodláním stala velikým příkladem a ovlivnila nejen své současníky.

Léčivá moc smíchu : Karel Nešpor

 • naučná


Úsměv ve správnou chvíli dokáže prolomit ledy v mezilidských vztazích. Často je to právě úsměv, který stojí na počátku přátelství, spolupráce nebo i manželství. Smích nejen stmeluje rodiny a pracovní týmy, ale také pronikavě ovlivňuje řadu tělesných funkcí a slouží tělu jako signál, že je možné se uvolnit. Smích je starší než řeč a je vrozený. O příznivých účincích smíchu na duševní i tělesné zdraví je přesvědčena řada lékařů v různých částech světa, kteří smích a humor systematicky využívají při léčbě. Jedná se tedy o téma, jemuž stoji zato věnovat pozornost a zabývat se jím do hloubky. Tato kniha je praktická, čtivá a srozumitelná. Najdete v ní mimo jiné více než 50 způsobů, jak prozářit a proteplit svůj život smíchem, i když právě nesvítí slunce a nemáte to lehké.

Pohyblivý svátek : Ernest Hemingway

 • beletrie

Posmrtně vydaný soubor vzpomínek na život v Paříži ve dvacátých letech minulého století. Autor se vyznává k lásce k tomuto městu a vzpomíná na celou řadu více či méně známých osobností tehdejšího kulturního života. V době své životní i tvůrčí krize se Ernest Hemingway vrací do let, kdy teprve začínal psát první povídky a všechnu spisovatelskou slávu měl ještě před sebou. Pohyblivý svátek nepatří mezi nejslavnější knihy světoznámého autora, ale pro mnohé může být příjemným překvapením.

V knihovně si už můžete z těchto knih vypůjčit:
 • Malý princ
 • Doktorka z domu trubačů
 • Jana Eyrová
 • Šest žen Jindřicha VIII.
Ostatní tituly se pokusíme pro vás nakoupit .

Své tipy nám můžete stále zasílat:
A své komentáře k těmto knihám můžete připsat pod tento příspěvek - uvítáme je .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama