Březen 2010

Hrátky s medvídkem Pú

29. března 2010 v 16:09 | Knihovnice |  Besedy

HRÁTKY S MEDVÍDKEM PÚ

(beseda pro předškoláky)

Kdo by neznal slavnou postavičku neposedného mlsného medvídka, který má tak rád med a občas (nebo snad často?…) něco poplete? I našim předškolákům se líbil. Vyslechli si dva příběhy a už se chápou barviček, aby dali průchod své barvité dětské fantazii a osobitému chápání pohádkových příběhů. A knihovna se už těší na další pěkný motiv dětské kresby, který si opět vystaví… .

Kromě úvodního vyprávění o tom, proč se vlastně medvídek tak zvláštně jmenuje, se děti dozvěděly, že zvířátka si nepomáhají jen v zimě, kdy jim nelítostný sníh může zavát domeček (Vzpomínáte na příběh "Zajíc a ježek"? ), ale i na jaře, kdy medvídek Pú se svými přáteli svorně budují tzv. "Zahradu přátelství". Po společné práci je pak jeden z kamarádů, králíček, pozve na hostinu.

V knížce "Medvídek Pú a jeho kamarádi" (s podnázvem Knížka pro rok 2008) je obrázek oné hostiny s hádankami a úkoly, při kterých si děti vyzkoušely svůj postřeh:

hostina

„Všechno, co jste kdy chtěli najít v knihovně, ale báli jste se zeptat“ (čtenářská anketa)

1. března 2010 v 18:51 | Knihovnice |  Knihy & čtenářství

Milí čtenáři,

letošní březen patří vám. Jak to? Březen - to je měsíc s knihovnickou tradicí: dlouhá léta byl znám jako měsíc knihy, postupem času se "zmodernizoval" na měsíc internetu. Ale jak si můžete přečíst i na tomto logu - letos je březen váš!