Ohlédnutí za Týdnem knihoven: ti nejstarší a ti nejmenší

4. listopadu 2010 v 21:02 | knihovnice
Když se naše knihovna přestěhovala do parkového areálu na Břeclavské, získala půvabné okolí: je obklopena stromy a keři, zkrátka barvitou přírodou. Má to však i stinnou stránku. Někteří čtenáři to teď mají do knihovny dál (např. z ulic Mikulovská, Pekařská, Čechova nebo Na zahradách). A obzvláště pro ty dříve narozené může být cesta obtížná. To ovšem neznamená, že by důchodci o čtení nestáli!

Knihovna přece může knížky do Domova důchodců pravidelně vozit! A kdy jindy začít s touto činností, když ne v Týdnu knihoven? Ten letošní k tomu přímo vybízel svým mottem Knihovna pro všechny (pro ročníky starší, mladší i ty úplně nejmladší).

A tak každý důchodce v Penzionu Na zahradách dostal do své schránky letáček a v uvedený den už je ve společenské místnosti čekaly knihy a časopisy.

letak

Více viz fotogalerie Týden knihoven 2010.


Kromě nových čtenářů získala knihovna i spokojené čtenáře "staronové", kteří navštěvovali knihovnu už dříve. Dva čtenáři mají přes 90 let! Podívat se přišli také ti z obyvatel Na zahradách, kteří do knihovny pravidelně chodí. A protože akce byla otevřená i pro okolí, získala knihovna další čtenáře i z Čechovy ulice. Někteří senioři si objednali konkrétní knihy pro další návštěvu, na kterou se mohou těšit začátkem prosince. Knihovnice jim už odkládá žádané knihy!

eda
V Týdnu knihoven se uskutečnila beseda také pro děti z Mateřské školy. Tentokrát se seznámili s knížkou o myšákovi Edovi, který - na rozdíl od nich - nechtěl chodit do školky. Nakonec si však zvykl... 

Během četby se děti do příběhu aktivně zapojovaly - např. vzpomínaly, jaká existují povolání, co dělají rodiče, hádaly, kam se myšák na obrázku schoval, jaká zvířátka s ním chodí do školky apod.. Slíbily, že namalují obrázky povolání nebo oblíbeného ovoce, jak je maloval myšáček se svými zvířecími kamarády v pohádkové školce. Knihovna se už těší na jejich kresbičky ...

Třetí akcí knihovny byla vědomostní soutěž žáků druhého stupně ZŠ (více o soutěži viz TEST ZNALOSTÍ O POEZII na stránce našeho webu Kvízy) - o jejích výsledcích a vyhodnocení vás budeme informovat zase příště .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama