BESEDY A DALŠÍ AKCE V NOVÉM PROSTŘEDÍ: Jen krátké retrospektivní ohlédnutí...

26. února 2012 v 20:26 | Knihovnice |  Besedy
Čas utíká, či spíše pádí až neskutečně rychle. Od doby, kdy se naše knihovna "vyloupla" do své moderní, svěží podoby, uběhlo už více jak půl roku! Podívejme se, co se dělo v knihovně ode "Dne otevřených dveří" loni v létě, kdy měl každý zájemce možnost do knihovny "nakouknout". Po znovuotevření navštívilo knihovnu hodně dospělých i dětí, ať už jednotlivě, nebo celé třídy. Takové exkurze spočívaly zezačátku v tom, že si školáci prohlédli knihovnu, ale také se seznámili s novinkami na nově uspořádaných výstavkách.

BESEDY


Pak už proběhla první tematická beseda, na které byli přivítáni prvňáčci. Kromě seznámení s novinkami si poslechli besedu na téma "knížka s dětským hrdinou". Tentokrát to byla populární spisovatelka Christine Nöstlingerová a její "Příhody malého Františka", takové vhodné První čtení, opravdu současný dětský hrdina, maličký chlapec. Na podzim pak i naši nejmenší - děti z mateřské školky - si přišly vyslechnout besedy na téma populárních knižních postaviček, jako je např. kocourek Modroočko nebo medvídek Pú. Líbil se jim příběh o tom, proč se vlastně medvídek jmenuje Pú? A ten příběh také pěkně nakreslily, ať už formou omalovánek, nebo vlastním snažením. Příjemné kresbičky teď zdobí vstup do knihovny.


Další beseda zaujala i větší děti, žáky 6. tříd. Do nově zbudovaných prostor dětského oddělení se nyní vešly zároveň i dvě třídy naráz - a obě měly dost místa... Už není třeba chystat židle pro besedy klasicky do půlkruhu, děti mohou sedět na velkých židlích i malinkých židličkách, malých lavičkách, sedačkách, křeslech a na několika poduškách, které jsou asi nejoblíbenější. Nebo se mohou posadit i přímo na koberec. V tomto pohodlném, komornějším prostředí se jim líbila beseda o pohádkách klasických i moderních a jejich srovnávání. U dětí nejvíce "boduje" Miloš Macourek se svým vtipem a pozoruhodnou představivostí - jeho pohádky se líbí dětem všech generací.


Ani dospělí čtenáři nepřišli zkrátka: na podzim měli možnost koupit si levně knihy na BURZE vyřazených knih. Během Týdne knihoven mnozí opozdilci při vracení knih využili tzv. "amnestii" - vrácení knih bez pokuty. A někteří noví čtenáři, nebo ti, kterým vypršela roční platnost čtenářské legitimace, využili možnosti registrace do knihovny zdarma. V listopadu pak mnozí museli počkat, až se knihovna znovu otevře po revizi - inventuře - všech knih. Knihy a časopisy byly půjčovány v Penzionu pro důchodce na podzim i před Vánocemi. A před Vánocemi byla uspořádána ještě prodejní výstavka dětských knížek nakladatelství Thovt.


A co vy? Koupili jste si u nás nějakou knihu na BURZE KNIH? (anketa) Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama