ZA EXOTIKOU DO JAPONSKA: beseda s cestovatelem Jiřím Márou

26. února 2012 v 21:09 | Knihovnice |  Besedy
Do "země vycházejícího slunce" jsme se vydali v poutavé přednášce spisovatele a cestovatele Jiřího Máry, který k nám do Lednice zavítal již potřetí (zde se můžete podívat na předchozí návštěvy - Nový Zéland a Ekvádor a Galapágy).

Akce se uskutečnila koncem listopadu v kinosále Obecního úřadu, zúčastnilo se jí 105 dětí ze 7., 8. a 9. tříd. Jako vždy Jiří Mára provázel své zajímavé vyprávění videem. Okouzleni cizokrajnou exotikou vzdálené země, mohli jsme se pohroužit do nádherných míst a způsobu života pro nás neznámého světa. Procházeli jsme japonskými tržišti, seznamovali se s obydlím, odíváním, jídlem, rušnými městy i nádhernou přírodou. Viděli jsme to, co je pro tuto zemi typické - bonsaje, gejšu, Buddhovy chrámy i zápasníky sumo…


Japonsko není v pořadí poslední země, kterou Jiří Mára se svou rodinou navštívil. Po Japonsku následovaly severní kraje (Grónsko, Island), jižní Afrika a Austrálie. Cesty plánuje syn Jirka, upoutaný na invalidní vozík. Jirka je také prvním českým vozíčkářem, který navštívil všechny obydlené světadíly a byl proto zapsán do České knihy rekordů!.

Stal se i finalistou soutěže "Tvůj příběh", v níž si mladí lidé svou pílí a nasazením snaží splnit ty nejrůznější sny a přání. Taková odvaha může být motivací pro mnohé Usmívající se

V naší knihovně máme všech šest dosud vydaných čtivých cestopisů Jiřího Máry, některé s autorským podpisem a věnováním Usmívající se. S touto zajímavou rodinou se jistě setkáme i příštím rokem na další besedě!

Foto z letošní besedy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kloe kloe | E-mail | 31. března 2012 v 11:01 | Reagovat

jste s vašim synem velký hrdina :D

2 Madla Madla | Web | 24. srpna 2012 v 21:01 | Reagovat

Krásný blog,to nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama