Cestovatel Jiří Mára tentokrát na severu Evropy. Zeměpisný vědomostní kvíz.

18. dubna 2017 v 21:41 | Knihovnice |  Soutěže
To by ani nebyl známý cestovatel Jiří Mára, aby i ze zdánlivě nehostinných zemí (samý led a sníh) neudělal zajímavé dobrodružství. Na jedné ze svých posledních cest navštívila rodina Márových mrazivý sever Evropy a na motivy této cesty vznikla poutavá kniha "Ve stopách Vikingů" o putování Dánskem, Grónskem, Islandem a Faerskými ostrovy.
Tehdy byl mladý vozíčkář Jirka Mára po operaci páteře, ale stále se těšil na cestování, tentokrát ne do dalekých exotických krajů, ale trochu blíž, po Evropě.
Minulý rok Jirka Mára podlehl svojí těžké nemoci. Jirka byl velmi statečný a za svůj krátký život prožil nesmírné množství zajímavých zážitků v nejrůznějších zemích po celém světě. Dostal se do České knihy rekordů, protože jako první vozíčkář navštívil všechny kontinenty. Byl nádherným povzbuzením pro handikepované cestovatele o tom, že i s nepřízní osudu si člověk může splnit své sny. A mnozí nemocní následovali jeho příkladu a také se odvážili vydat na cesty.
Jirka Mára už není mezi námi, ale rodina Márových stále pokračuje ve své cestovatelské tradici. Plní tím odkaz mladého Jirky, který by si to jistě přál.
Koncem minulého roku zavítali Márovi opět už po několikáté k nám do Lednice. Pokaždé zde najdou další děti, kteří jejich přednášku ještě neznají. A tak jako obvykle pan Mára svoje vyprávění provázel fotografiemi a videem. Besedy se zúčastnilo přes 100 dětí, celý druhý stupeň ZŠ.

Děti se dozvěděli spoustu užitečných zeměpisných poznatků, které mohli uplatnit v následné soutěži "Co si pamatuješ o chladných severských zemích?"
Soutěže se zúčastnilo těchto šest odvážných žáků ze 6., 7. a 8. třídy:
Luboš Bednár
Kristýna Drobiličová
Kateřina Foukalová
Viktorie Kodlová
Patrik Hajiček
Ondřej Stejskal
Všechny děti chválím za účast - za aktivitu. Z celkového počtu 15 otázek měl 1 žák 7 správných odpovědí, jeden 8 správných odpovědí, 2 žáci 9 správných odpovědí a 1 žák 13 správných odpovědí a 1 žák 15 správných odpovědí.
Vítězové soutěže byli dva:

1. místo: Luboš Bednár - 15 správných odpovědí - tedy všechny - skvělý výkon!
2. místo: Kristýna Drobiličová - 13 správných odpovědí - krásný výsledek!

Vítězové byli odměněni knihami Jiřího Máry a barevnými záložkami.

Chtěla bych povzbudit děti k hojnější účasti ! Už jsme měli několik zeměpisných soutěží, ale myslím, že ještě nikdo nedosáhl takového výsledku - všechny odpovědi správně !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama